layout stažen z eruin.blog.cz

.


Můří války / Nový začátek (2)

1. září 2012 v 20:00 | Keira*** |  Povídky
Ahooooj! :* :D nová kapitolka je dopsaná a je delší jak ta první. :)) :D tak šup na ni!Ospale otevřela oči do jasného ranního slunce. Pootočila hlavu a pohled upřela na hodiny.
Ukazovaly za pět minut osm… Za pět minut osm?!!!!! Prudce se vyšvihla do sedu. Ach ne. První školní den a já zaspím a přijdu pozdě do školy.
To mi nefunguje budík? Jistěže funguje, jenže jsem tak pitomá, že ho ignoruju. Nadávala si v duchu.
Otevřela skříň a vytáhla první věci, co jí přišly pod ruku. Bílé tričko s potiskem a roztrhané džínové kraťasy. Skákala po celém pokoji a urputně se snažila strefit se nohama do kraťasů a rychle se tak obléct.
Pak svištěla do koupelny a málem vrazila do matky, která vycházela ze dveří.
"Ááh,čau mami." Zatvářila se nevinně.
"Dobré ráno. Jak tak koukám…nestíháš." Podívala se na hodinky. "Za tři minuty osm." Komicky vykulila oči a Laria našpulila rty, aby se neusmála.
"Jo. Fajn. Tak mi prosím uhni, abych stihla přijít aspoň na druhou hodinu."
Došla k umyvadlu a podívala se do zrcadla. Bože! Já jsem ale rozcuchaná! Zamračila se na sebe. Tohle už nikdy nerozčešu a budu mít "dredy" do konce života!
Nakonec si stáhla své plavé vlasy nahoru do vysokého culíku, nasadila si zelené na ušnice, které se jí hodily k hlubokým tmavozeleným očím, jež orámovala černou linkou a seběhla dolů. Do ruky si vzala hrušku přes záda přehodila batoh a běžela do školy. Ještě že ji neměla daleko.

Zaklepala na dveře a vešla do třídy.
Celá třída k ní se šramotem vzhlédla a profesorka McMannová se zamračila tak, že nebylo vidět, kde končí jedno obočí a kde začíná druhé.
"Jdete pozdě slečno Whiteová a to v první školní den. Můžete mi to vysvětlit?"
Ach, to zas bude výslech, povzdechla si Laria. Uměla skvěle vzdychat, každý její vzdech dokázal mluvit sám za sebe, aniž by ona sama musela cokoli říct.
"Vlastně…Víte, běhala jsem před školou tam a zpátky až se z toho málem stal olympijský rekord, a tak jsem doufala, že mi třeba dáte jednu jedničku z tělocviku navíc." Odpověděla sarkasticky. Třída vyprskla smíchy a Laria dodala, teď už vážně. "Samozřejmě že jsem zaspala.
Vysloužila si tím další profesorčin pohoršený, zamračený pohled a šla si sednout.
Rosali ji držela místo v lavici a už z dálky se na ni zubila.
Tak tohle byla naše Rosali, která nemohla včera na tu párty. Snad ta nejlepší holka na světě. Nechtěla ji nijak upřednostňovat před Lucy, to ne, ale prostě s Rosali si rozuměla víc. Byly si podobné osobností a každá se dokázala vcítit do té druhé.
Rosali měla kratší, sestupně zastřižené černé vlasy, světle zelené oči a krásné plné rty.
"Tys tomu dala! Z té vaší včerejší párty jsou všichni úplně mrtví. Jen se koukni." Pobídla ji kamarádka.
Laria hodila batoh na lavici a za podezřele hlučného usednutí se ohlédla. Skoro celá třída se válela po lavicích, nebo jim padala víčka.
Její bratr Zack byl celý rozvalený na desce lavice a potichu chrupal, ani mu nevadilo, že si toho někdo všimne. To byl prostě on. Bezmyšlenkovitý pohodář a bavič, který všem učitelům lezl na nervy svým věčným vtipkováním, drzostí a rozbíjením věcí.
Tyto hlouposti prováděl se svým nejlepším kamarádem Mattem Lornensnem. Kluk se světle hnědými vlasy, které nosil učesané do stylového rozcuchu. Ten právě vedle něj seděl a měl co dělat aby neusnul taky.
Lucy třeštila oči na tabuli ve snaze soustředit se na profesorku a Lariina sestra Dafne si čmárala jakési nesmysly do sešitu. Pravděpodobně to byli nesmysly, co právě mlela slečna McMannová u tabule.
Ano Laria měla i sestru. Trojče. Se Zackem a Dafne byli trojčata. Někdy si říkala co komu udělala že je s nimi pokrevně spjatá. A přitom jí přišlo, že si nejsou ani trošku podobní. Dafné byla ctižádostivá holka (čti:šprtka), Zack byl pitomeček, který měl všechno a všechny na háku a ona byla normální, chytrá holka, která chtěla zažít velké věci. Zatím sama pro sebe viděla jenom nudnou budoucnost v zaměstnání, které bude studovat roky. Jenže ona se cítila, nevěděla v čem, ale jiná. Určená pro něco víc, než jenom přehrabávat tisíce a tisíce papírů a kancelářských tisků.
Tyhle nápady byly dost ujeté a matka jí říkala, že blázní. Ale teď k věci. Dafne…měla dlouhé tmavě rudé vlasy a tmavé oči. Byla krásná. Ale nejhorší na té její kráse bylo, že právě k Larie si kluci chodily, aby jim o ní něco řekla a domluvila jim s její sestrou rande.
Laria chvíli jen tak přemýšlela o všech těch věcech a došla k tomu že začíná (opět) úplně normální (čti:nudný) školní rok.
"Hůů, Larr!" Rosali s ní zatřásla. "Půjdeme si dneska na obědě sednout ke klukům? Ptá se tě Matt. Jo a culí se na tebe jak trouba." To je ten nejlepší kamarád Zacka, jestli nevíte. Je to fajn kluk a často si s ním o přestávce povídáme.
Ohlédla se do zadních lavic a tam na ní mával Matt. Přikývla a viděla, že její bratr už je zcela probuzený. Právě se drbal na hlavě, a když zaregistroval její pohled, vyplázl na ni jazyk a usmál se od ucha k uchu.
Ta hodina fyziky je strašná nějak strašně dlouhá. Pomyslela si. První hodina byla třídnická a tu prošvihla a tahle měla končit… za chvíli.
Znuděně se tedy opřela o lokte, svěsila hlavu a čekala, až tahle zrůdná hodina skončí.
Nakonec přece jen zazvonilo a třída okamžitě vyběhla ven na chodbu. Byla velká přestávka takže se s Lucy a Rosali šli projít do školního parku. Potřebovali čistý vzduch, aby mohli vstřebat fakt, že učení a škola právě začíná.
"Teda holky, já jsem si nic nezapisovala. Nedáte mi to některá opsat?" zeptala se Lucy.
"Víš Lucy. My to taky nemáme." Zasmála se Rosali a Laria s úsměvem přikývla.
"To jsem mohla čekat. Nikdo si to nezapisoval, ale to je normální."
"Jestli to tak moc chceš, můžu ti to sehnat od ségry. Ta si zapisuje všechno." Ozvala se Laria.
"Díky Larr." Lucy se rozeběhla a za skoku se na nás zase otočila. "Takže dneska ten oběd, jo? A bude tam i Zack!" zasněně se koukla k nebi.
Její kamarádky se zasmály.
"Mě to ani moc nevzrušuje, víš? S mým bráchou obědvám každý víkend a vidím ho každý den. Je to docela normální." Mrkla na ní Laria.
"Možná tak pro tebe."

***
Ostatní odpolední hodiny přečkaly normálně. I když už se zase začaly probouzet naše zvyky "lézt na nervy učiteli", tak pár poznámek udělil profesor Bibs na biologii. Hádejte komu.
Samozřejmě, že Zackovi.
Když skončila poslední hodina, rozutekly jsme se s holkama do šaten, hodily učebnice do skříněk a pelášily do školní jídelny.
Byla to komunistická, sterilní budova s velkými dveřmi. Alespoň něco si tady stavitel domyslel správně. Velké dveře pro Zacka s Mattem, když se sem budou hrnout s řadou dívek kolem ramen, nebo když se sem valí celá naše nezkrotná třída.
Za těmi velkými dveřmi na nás čekali a povídali si.
"Hele, viděls dneska tu Jhonsovou? Stala se z ní přes prázdniny fakt kočka." Říkal právě Zack.
"Ale jo, všiml jsem si…"
Jakmile nás uviděli, ztichly a usmáli se. "Ahoj holky." Řekli svorně.

"Čau." Pozdravily Lucy s Rosali.
"Ahoj Matte." Řekla Laria.
"Co? A já jsem snad vzduch sestřičko?" Ozval se za ní jakoby dotčený hlas jejího bratra.
"Ahoj Zacku. Tebe jsem dnes zdravila, pokud vím. Jo a musím ti něco říct." Nadechla se a zakřičela. "To mě ani nemůžeš vzbudit, když vstáváš?!!!!!!"
"Aha." Zazubil se. "Tak rozkošně jsi spala, nechtěl jsem tě budit z tvých krásných snů…o kom? Určitě o mě. O tom jak úžasného máš bratra a…"
"To stačí." Zvedla ruku, aby ho umlčela a nemusela dál poslouchat jeho nekonečně dlouhý monolog.
Matt se rozpačitě usmál "Tak jaká byla cesta do jídelny?"
"Taková jakou ji má každý student. Dokonce i vy byste ji takovou měli mít." Řekla Rosali.
"Všude plno stromů, trávy, na silnici plno aut. Jo, dobrá." Pokračovala Lucy a obě nasadily veselý kukuč.
"To je dobře. Hele nechcete náhodou na ten oběd? Docela mám hlad." Udělal zmučený obličej a Zack ho poplácal po rameni. "Jo kámo. Já taky."
Všichni souhlasili a vydali se po schodech nahoru k pultům pro výdej jídla.
Když si popovídali a snědli oběd, loučili se se slovy jako : "Ahoj." "Bylo to fajn." "Tak zase zítra ve škole." "Jo a zítra jdeme zase spolu na oběd, že jo?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Barííísek Barííísek | 1. září 2012 v 20:32 | Reagovat

Hezký keiro*** ;)* Jenom si dej pozor, ať z toho neuděláš PÚ :)

2 keira*** keira*** | Web | 2. září 2012 v 11:05 | Reagovat

Děkuju a Děkuju za upozornění. :) rozhodně nechci nic kopírovat a chtěla bych, aby byla moje povídka co nejoriginálnější. Rozbor postupu povídky mám napsaný uplně jinak, než jak probíhá PÚ. :D  
Předem vám můžu říct, že další kapitola ještě nebude nic převratného. spíše nějaká ta akcička mezi hlavními postavami, abyste si je sblížili. potom bych tam už zakomponovala nějaké to nadpřirozeno! :D* Nejvíc podobné PÚ je asi počet hlavních postav, ale věřte že počet bude klesat. chci tam nějaké drama, takže jestli vám někdo přiroste k srdci připravte si kapesníčky. A potom je Zack hodně podobný Rickovi, ale chtěla jsem tam nějakou osobu s veselým charakterem. :)

PS.: Barííísku. jak to děláš, že přesně víš kdy sem něco přidám? :) to sleduješ můj blog? jestli ano, potěšilo mě to! :) :*

3 Barííísek Barííísek | 2. září 2012 v 18:39 | Reagovat

Jak to dělám? Mno, vidim do budoucnosti, tkže vždycky vim, kdy a co přidáš :DD Ne, sleduju tvuj blog, to se ví!! ;)**

4 keira*** keira*** | Web | 4. září 2012 v 16:12 | Reagovat

:D*** Díkyyy!

5 Barííísek Barííísek | E-mail | 9. září 2012 v 13:26 | Reagovat

Pls, rychle pokračovat!!! ;))***

6 Andrea Andrea | 12. září 2012 v 16:56 | Reagovat

:D
Tak ne asi: Byla to komunistická, sterilní budova s velkými dveřmi.
Pokud budu mít náladu, budu číst dál :D
Ale teď k povídce...:D
Hej, super! :D
Na to, že ve škole se zrovna inteligentně neprojevuješ (sorry :DD), tak na blog je poznat, že jsi chytrá aspoň jako já!! :DD (véliký kompliment :DD)!

7 keira*** keira*** | Web | 13. září 2012 v 10:31 | Reagovat

ady! :DDD woe ošklivá si! :D jsem máxi chytrá, prdlá a humornáá holkáá! :)* :* ale díky! :)) budu velká spisovatelka!! :D

8 keira*** keira*** | Web | 13. září 2012 v 22:21 | Reagovat

Jj o víkandu vložím třetí kapču. XD a mam navrh na daalši nowou povídku. XD

9 parala parala | Web | 15. září 2012 v 21:03 | Reagovat

Ty můří války sou fakt boží :D
A jestli chceš, tak ti budu dělat technickýho guru :)
Zachvilku tu bude toplist a trošilinku upravíme layout, protože máš Volistelný horní box v čudu xD

Když tak mi napiš na blog
Parala xDDDD

10 keira*** keira*** | Web | 16. září 2012 v 13:15 | Reagovat

děkuju Par. :*  
muj lay už se mi tak moc nelíbí. uvažuju o nowým.:D

11 mája mája | 10. října 2012 v 14:43 | Reagovat

pěkný začína se mi to dost líbit

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama